Miyou
Pomoc
Kontakt
W czym możemy Ci pomóc?
 • Co zrobić aby zwrócić produkt?

  Jeżeli chcesz zwrócić do nas produkt odeślij go na adres: Miyou, Gdów 285, 32-420 Gdów
  1. Koszt odesłania produktów pokrywa kupujący.
  2. Do przesyłki dołącz formularz zwrotu (lub wyslij mailem) dostępny pod tym linkiem oraz dowód zakupu.

  Szczegółowy regulamin zwrotów dostępny jest pod tym linkiem.

 • Gdzie wysłać zwracany produkt?

  Zwracane produkty wyślij na adres: Miyou,
  Gdów 285, 32-420 Gdów

 • Ile mam czasu na zwrot?

  Od umowy możesz odstąpić w terminie 14 dni, lub warunkowo do 30 dniu jeżeli spełnisz odpowiednie warunki:

  1. Produkt posiada oryginalne metki oraz opakowanie.
  2. Produkt nie posiada oznakowań użytkowania.
  3. Złgłosisz chęć odstąpienia od umowy w formie pisemnej lub na e-mail w terminie do 30 dni od daty zakupu.

 • Co zrobić aby wymienić na inny rozmiar?

  Nie ma możliwości wymiany produktów na inny rozmiar, jeżeli jesteś zainteresowany innym rozmiarem proszę o zwrot zakupionego produktu a w międzyczasie zakup innego rozmiaru.

 • Kiedy otrzymam zwrot pieniędzy?

  Dokonane przez Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy na zasadach wskazanych w regulaminie zwrócimy Ci niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

  Możemy wstrzymać się ze zwrotem otrzymanej od Ciebie płatności do chwili otrzymania rzeczy z powrotem.
  Płatność zostanie zwrócona w tej samej formie w jakiej zamówienie zostało opłacone.

 • Jak złożyc reklamację?

  Jeśli jesteś konsumentem, w przypadku gdy zakupiony u nas towar okaże się wadliwy, masz prawo reklamować go w oparciu o rękojmię. Reklamację najlepiej złożyć na adres e-mail: sklep@miyou.pl dołączając zdjęcia reklamowanego produktu wraz z opisem.

 • Jak długo rozpatrywana jest reklamacja?

  Rozpatrzenie Twojej reklamacji (ustosunkowanie się do niej) nastąpi w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas Twojego zgłoszenia reklamacyjnego.

  Więcej informacji na temat reklamacji znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

 • Jaki jest czas realizacji zamówień?

  Zamówienia złożone i opłacone do godziny 13:00 w dni robocze wysyłamy tego samego dnia. W szczególnych przypadkach zamówień z grawerem ten czas może się wydłużyc do 1 dzeń roboczy.

 • Zamówienia z grawerem

  Jeżeli nie podałeś dokładnych informacji dotyczących grawera, czas wysyłki może się wydłużyć do momentu otrzymania od Ciebie dokładnych informacji dotyczących grawera.

Dział obsługi klienta


tel: 576332001
email: zamowienia@miyou.pl

Godziny pracy infolinii:
poniedziałek - piątek | 9:00 - 15:00


Adres firmy:
ul. Krakowska 285
32-420 Gdów

Formularz kontaktowy

* - Pole wymagane

Zapisz się na newsletter i zgarnij 10% rabatu na pierwsze zakupy!
Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami w naszym sklepie!

Kamienie szlachetne - znaczenie i właściwości

Właściwości kamieni szlachetnych w biżuterii

Wiele osób wierzy w tajemniczą i magiczną moc kamieni szlachetnych i półszlachetnych. W tym poradniku postaramy się przybliżyć ten niezwykle ciekawy a zarazem tajemniczy temat. Przedstawimy wiele ciekawych informacji dotyczących właściwości kamieni szlachetnych z punktu widzenia wielu kultur i regionów świata.

Kamienie szlachetne i półszlachetne w biżuterii

Scharakteryzujmy sobie pojęcie kamieni szlachetnych. Kamień szlachetny to kawałek kryształu mineralnego, który w ciętej i polerowanej formie służy do wyrobu biżuterii oraz innych ozdób. Kamienie szlachetne charakteryzują się wysoką wartością, trwałością oraz rzadkością. Najcenniejszym kamieniem jest oczywiście diament, który po oszlifowaniu przez mistrza jubilerstwa nazywany jest brylantem. Kamienie, które charakteryzują się mniejszą twardością i wartością jubilerską, nazywamy kamieniami półszlachetnymi. Są to na przykład agat, malachit lub lapis lazuli. Do wyrobu biżuterii często używa się materiałów organicznych takich jak perły i bursztyn, które dzięki swojej wysokiej wartości również można klasyfikować do kamieni szlachetnych.

Większość kamieni szlachetnych wyróżnia duża twardość, często jednak do wyrobu biżuterii używa się również miękkich materiałów mineralnych dzięki ich właściwościom fizycznym takim jak: połysk, bogactwo barw i wzorów.

 

Klasyfikacja kamieni szlachetnych

Klasyfikacja kamieni szlachetnych sięga starożytnej Grecji, w której głównym wyznacznikiem była wartość kamienia oraz jego rzadkość. W dzisiejszych czasach najcenniejszymi kamieniami szlachetnymi są: diament, rubin, szafir, szmaragd. Te kamienie są bardzo cenne, ponieważ są rzadkie, wyróżnia je wysoka jakość oraz twardość w graniach 8-19 w skali Mohsa. Kolejnym aspektem, który może wpływać na wartość kamieni, jest ich kolor (oprócz bezbarwnego diamentu). Obecnie identyfikacją kamieni zajmują się gemmolodzy, którzy badają wiele właściwości charakterystycznych dla kamieni szlachetnych takich jak: skład chemiczny, stopień połysku, twardość, przejrzystość, lub bardziej zaawansowane właściwości jak widmo absorpcyjne itd.

 

Diament — dlaczego jest tak wyjątkowy?

Diament to bardzo rzadki kamień, którego nazwa (stgr. adamas - niezniszszcalny) nawiązuje do jego twardości, 10 w skali Mohsa. Diament jest najtwardszą substancją znaną człowiekowi, dzięki czemu jest bardzo odporny na zniszczenie. Odpowiednio pielęgnowana biżuteria z diamentami, może być noszona codziennie i przekazywana jako pamiątka przez pokolenia. Diamenty powstały miliardy lat temu i są niezwykle rzadkie. Ciekawostką jest fakt, iż tylko około 20% wszystkich wydobywanych diamentów nadaję się do wykorzystania w biżuterii, właśnie dlatego ten kamień jest tak wyjątkowy. Gemmolodzy oceniają diamenty w oparciu o metodę "4C" odnoszącą się do karatów, cięcia, koloru i przejrzystości (z ang. carat, cut, color, clarity).

 

Biżuteria z diamentami

Najbardziej znanym szlifem diamentu jest szlif brylantowy. Dzięki zastosowaniu takiego szlifu, który zawiera nie mniej niż 58 faset, bardzo dużo promieni światła odbija się od kamienia, tworząc piękny efekty wizualny, w postaci iskrzących się odbić. To właśnie ten efekt jest bardzo pożądany przez wszystkich miłośników biżuterii z diamentami. W naszym sklepie internetowym znajdziesz biżuterię z diamentami o szlifach „signle cut diamond" oraz „round diamond" np.: złote kolczyki z diamentami, naszyjniki celebrytka z diamentami, bransoletki z diamentami oraz wisiorki z diamentami. Biżuteria z diamentem jest najczęściej wybierana na oświadczyny np. złoty pierścionek z diamentem. W postaci naszyjnika lub kolczyków z diamentem idealnie nadaję się na 60 rocznicę ślubu, którą nazywamy - „rocznica diamentowa".

Właściwości diamentów

Diamenty mają wiele pozytywnych właściwości mistycznych i leczniczych. Symbolizują prawdę i doskonałość ze względu na swoją niezniszczalność. Uważa się, że diamenty poprawiają energię, otaczające nas środowisko, proces wzrostu, dobrobyt i poprawiają życie miłosne. Kamień przyciąga obfitość, siłę, odwagę i hart ducha. Diamenty mają moc powstrzymywania stresu, bólu emocjonalnego, strachu i chronią właściciela przed negatywną energią. W dawnych czasach wierzono, że diamenty oczyszczają organizm i wzmacniają serce i mózg. Na wschodzie wierzy się, że diamenty chronią przed chorobami sercowo-naczyniowymi, pobudzają metabolizm i wzmacniają układ odpornościowy.

 

Biżuteria z rubinem

Rubin jest kamieniem osób urodzonych w lipcu. Jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa „ruber", czyli czerwony. Jest to kamień, który budzi wiele emocji i symbolizuje miłość. Jest bardzo rzadkim i niezwykle drogim kamieniem, dlatego w biżuterii wykorzystuje się również rubiny syntetyczne, które są tanie w produkcji. W naszym sklepie znajdziesz piękne złote kolczyki oraz naszyjniki z rubinem. Znajdziesz również wiele propozycji z rubinem syntetycznym, w przystępnych cenach. Biżuteria z rubinem jest idealnym prezentem dla osoby, którą darzysz wielką miłością. Naszyjnik z rubinem to idealny prezent na 40 rocznicę ślubu - „rocznica rubinowa".

Rubin — właściwości kamienia

Od tysięcy lat rubin jest uważany za kamień miłości, radości życia i pasji. Jak żaden inny kamień na świecie rubin jest symbolem silnych uczuć i przywraca siły życiowe i wigor. Rubin jest również znany jako kamień odwagi, a legenda głosi, że właściciel nie musi się obawiać o zło lub nieszczęście. Rubin ma ponoć moc odtruwania krwi i regulowania ciśnienia. Ten kamień pomaga zburzyć mury, które budujemy wokół siebie i pozwala nam zbliżyć się do innych. Rubin od zawsze kojarzony był z poprawą libido, entuzjazmu i relacji z bliskimi.

 

Biżuteria z szafirem

Nazwa szafir pochodzi od greckiego słowa „sapheiros", czyli niebieski. Władcy starożytnej Persji wierzyli, że niebo zabarwiło się na niebiesko, odbijając się od szafiru. Królowie nosili naszyjnik z szafirem na szyi, który miał ich bronić przed złem oraz przyciągać łaskę bożą. Niebieski szafir były świętym kamieniem dla kościoła katolickiego, uważa się, że tablice z 10 przykazaniami, które otrzymał Mojżesz, były wykonane z szafiru. Dla wielu religii niebieski kolor szafiru reprezentuje niebo. W dzisiejszych czasach szafir mocno zyskał na popularności, kiedy książę Karol oświadczył się ukochanej Dianie, wręczając jej pierścionek z białego złota, z 12 karatowym cejlońskim szafirem. W naszym sklepie możecie znaleźć piękny naszyjnik krawatka z szafirem, kolczyki z szafirem oraz wisiorek z szafirem. Znajdziecie również kilka propozycji z szafirem syntetycznym.

Biżuteria z szafirem jest idealnym prezentem na 45 rocznicę ślubu - „rocznica szafirowa".

Szafir — właściwości kamienia

Szafir postrzegany jest jako symbol niebios, strażnik niewinności, promotor dobrego zdrowia i obrońca czystości. Uważa się, że przynosi radość i dobrobyt, chroni od chorób oraz podczas podróży. Najważniejszą cechą szafiru jest ochrona przed czarami i złymi duchami. Szafir pomaga zachować wewnętrzny spokój i jest promotorem dobrego stanu psychicznego. Uspokaja nerwy i promuje jasność umysłu, pomagając w skupieniu i koncentracji.

 

Biżuteria ze szmaragdem

Szmaragd jest obiektem fascynacji w wielu kulturach. Jego dzisiejsza nazwa pochodzi od starożytnego perskiego słowa „smaragdus". Był to kamień, o którym pisał Arystoteles, przypisując szmaragdom moc rozstrzygania sporów oraz podnoszenia elokwencji mówcy. W starożytnym Egipcie szmaragd oznaczał płodność i odrodzenie, był to ulubiony kamień Kleopatry. Starożytni kojarzyli szmaragd z grecką boginią miłości i piękna - Wenus, podobno ten kamień chronił kochanków przed niewiernością. Niektórzy twierdzą, iż szmaragd ma również związek ze Świętym Gralem. W naszym sklepie znajdziecie piękne złote kolczyki ze szmaragdem. Biżuteria ze szmaragdem to dobry prezent na 55 rocznicę ślubu, którą nazywamy szmaragdową.

Szmaragd — właściwości kamienia

W wielu kulturach znaleźć możemy zapiski, iż szmaragd ma pozytywne oddziaływanie na nerwy. Uważa się, że szmaragd jest uważany za kamień oczyszczający i zapobiega infekcjom i chorobom. Kiedyś uważano, że matka, która nosi szmaragdy, chroni swoje dziecko przed powikłaniami podczas porodu. Szmaragd był kiedyś ceniony jako antidotum w przypadkach zatrucia. Do dziś proszek ze szmaragdów gorszej jakości jest stosowany w chińskich lekach ludowych. Mówi się, że niweluję negatywność, przekształcając ją w pozytywną energię emocjonalną. Stabilizuje, łagodzi i zapewnia poczucie bezpieczeństwa, harmonii i bliskości z Bogiem. Zwiększa cel życiowy i pomaga w sferze emocjonalnej i przejściach życiowych. Utrzymuje umysł w doskonałej kondycji, a także wpływa pozytywnie na pamięć. Służy również do poprawy intuicji, a tym samym do zwiększenia percepcji.

 

Biżuteria z topazem

Topaz jest kamieniem, który jest idealnym prezentem na 4 i 19 rocznicę ślubu. Ten kamień jest symbolem miłości i przywiązania. Nazwa Topaz pochodzi od greckiego słowa „topazion", które może oznaczać ogień. W egipskich praktykach jest to symbol Ra, boga Słońca, który był dawcą życia. W Europie topaz był silnie związany z Apollo, który również jest istotą słoneczną. Topaz zawsze był cennym kamieniem, aż do okrycia dużych złóż w Brazylii, przez co stał się bardziej popularny i przystępny cenowo. Topaz to kamień, który występuje w wielu kolorach. W biżuterii najczęściej spotykamy topazy w odcieniach żółtych, brązowych i różowych. Najbardziej cenione są klarowne odmiany różowe, niebieskie i miodowo-żółte. W naszym sklepie znajdziecie piękny złoty naszyjnik celebrytka z topazem oraz złote kolczyki z topazem w sąsiedztwie z diamentem, ametystem i morganitem.

Złoty naszyjnik celebrytka z topazem

Topaz — właściwości kamienia

Topaz najbardziej związany jest z kreatywną energią oraz koncentracją. W wielu kulturach topaz był kamieniem, który miał niwelować bezsenność i chciwość, oraz wyleczyć z szaleństwa. Sen o topazie oznacza zbliżające się szczęście lub miłość. Mówi się, że Topaz jest idealnym kamieniem dla podróżników, chroniąc ich przed tęsknotą za domem i niebezpieczeństwem. Starożytni Rzymianie przypisywali topazowi zapobieganie mdłości w klatce piersiowej i bólów brzucha. Dla chrześcijan jest znany jako symbol prawości i cnoty. W tradycji chrześcijańskiej topaz pojawia się w objawieniu św. Jana. Według niego topaz, obok jaspisu, szmaragdu, chalcedonu, sardonyksu, szafiru, chryzolitu, berylu, krwawnika, ametystu i hiacyntu, jest jednym z dwunastu kamieni węgielnych niebiańskiej Jerozolimy.

 

Biżuteria z opalem

Opal to kamień dla ludzi urodzonych w październiku, jest to również idealny prezent na 14 rocznicę ślubu. Nazwa Opal pochodzi od słowa „upali", co oznacza kamień szlachetny lub greckiego „opallios", co oznacza „zobaczyć zmianę koloru". Opal jest kamieniem, który charakteryzuje się bogatą paletą barw o niezwykłym efekcie blasku i gry odbijającego się światła. Efekt ten pochodzi z procesu formowania opalu, który różni się od innych kamieni. Efekt blasku tworzy się podczas odbicia rozproszonego światła w maleńkich sferach krzemionkowych. Najbardziej znane opale posiadają biały półprzeźroczysty kolor. Niektóre mają czerwone i pomarańczowe refleksy, niektóre także zielone, żółte lub niebieskie. Najbardziej pożądane są czarne opale. Jednym z najrzadszych opali jest Harlequin, który ma niesamowitą strukturę przypominającą szachownice. W naszym sklepie znajdziesz złote kolczyki z opalem, bransoletkę lub kilka wzorów wisiorków z opalem. Ciekawą propozycją jest również bransoletka z opalem szafirowym.

Złote kolczyki z opalem

Opal — właściwości

W Azji opal jest postrzegany jako symbol nadziei. Opal podobno podnosi samoocenę, pewność siebie, i poczucie własnej wartości. Przynosi lekkość myślenia i spontaniczność. Kamień stymuluję oryginalność i dynamiczną kreatywność, zachęca do wyrażania pozytywnych emocji i uczuć. Opal zawsze był kojarzony z miłością, pasją i pożądaniem. Jest to ponoć uwodzicielski kamień, który intensyfikuje stany emocjonalne. Opal noszony jako naszyjnik promuje lojalność i wierność. Pomaga wzmocnić pamięć, oczyszcza krew i nerki, reguluje insulinę, ułatwia poród i łagodzi PMS. Kamień daje noszącemu siłę i możliwość odzyskania kontroli nad swoim życiem.

Sprawdź naszą nową kolekcje biżuterii srebrnej oraz pozłacanej z opalem --> Biżuteria z Opalem

Biżuteria z ametystem

Ametyst to kamień związany z 6 rocznicą małżeństwa. Kamień możemy podziwiać w królewskich kolekcjach brytyjskich klejnotów koronacyjnych. W dawnych czasach Ametyst pełnił ważną funkcję w kościele chrześcijańskim, noszony był przez biskupów na pierścieniach. Królewski, fioletowy kolor, symbolizował Chrystusa. Święty Walenty miał nosić obrączkę z antycznym ametystem. Kamień jest także symbolem świętego Macieja. Był to również jeden z dwunastu kamieni szlachetnych w napierśniku arcykapłana Aarona. Przez długi czas ametyst był tak samo ceniony, jak diament. Później jednak wielkie znaleziska w Ameryce Południowej sprawiły, że wraz ze spadkiem rzadkości, spadła również jego cena. W naszym sklepie znajdziecie piękne naszyjniki z ametystem, naszyjnik celebrytka z ametystem, bransoletkę z ametystem oraz złote kolczyki.

Złoty naszyjnik celebrytka z ametystem

Ametyst — właściwości

Nazwa Ametyst pochodzi od starożytnego, greckiego słowa, „amethustos", czyli trzeźwość. Według legendy ametyst może zapobiec nadmiernemu upojeniu posiadacza. W mitologii greckiej ametyst był kryształem skalnym barwionym na fioletowo przez łzy Dionizosa, boga wina i biesiady. Starożytni Egipcjanie używali kamienia jako przedstawiciela znaku zodiaku kozła. Koza była uważana za wroga winorośli i winnic, a zatem antidotum na wino. Ametyst promuję czystość, trzeźwość i kontrolę nad myślami. Reprezentował pobożność i celibat, dlatego nosili go członkowie duchowieństwa Kościoła katolickiego i był używany do ozdabiania krzyży. Uważa się, że ametyst jest przydatny w leczeniu bezsenności, pomaga również tym, którzy mają skłonność do depresji i melancholii. Wielu, uważa również, że ametyst pomaga w leczeniu uzależnień.

 

Biżuteria z onyksem

Onyks (onyx) to kamień idealny na prezent na 7 rocznicę ślubu, natomiast czarny onyks związany jest z 10 rocznicą ślubu. Onyks jest odmianą kwarcu zwaną chalcedonem. Nazwa chalcedon pochodzi od „Calcedon", starożytnego portu na Morzu Marmara w Azji Mniejszej. W tym obszarze wydobywano kiedyś kamienie ozdobne i było to aktywne centrum handlu różnymi kamieniami. Onyks był w przeszłości stosowany jako podstawa i uchwyty do złotych przedmiotów, a w starożytnym Rzymie wykonywano z niego pieczęcie. Onyx to greckie słowo „pazur”, ponieważ z pochodzeniem tego kamienia wiąże się mit. Bogini Wenus spoczywała na brzegu rzeki Indus. Gdy spała, Kupidyn użył ostrza jednej ze strzał, aby zrobić jej manicure. Następnie jej paznokcie spadły do wód rzeki. Ponieważ paznokcie miały niebiańskie pochodzenie, zapadły się na dno rzeki i przekształciły się w ten kamień. Onyks był również tradycyjnie używany do rzeźbienia broszek z kameą.

Onyks powstaje w wyniku osadzanie się krzemionki we wnękach gazowych w lawie, co powoduje powstawanie charakterystycznych pasków w kamieniu. W naszym sklepie znajdziesz wiele ciekawych propozycji z tym wspaniałym kamieniem. Srebrne kolczyki, bransoletki i naszyjniki z onyksem. Kolekcję Art Deco z pozłacanym srebrem. Onyks wraca do łask i jest hitem tego sezonu.

Srebrne kolczyki i naszyjnik z onyksem

Onyks — właściwości 

Onyks jest kamieniem ochronnym, noszonym podczas walki w bitwach. Służył również do ochrony przed negatywnym nastawieniem do własnej osoby. W Indiach gemmologowie zalecają Onyks jako środek ochronny dla harmonijnych związków, tym samym zapobiegając wszelkim prawdopodobieństwom zakłóceń lub różnic między nimi. Zapewnia wsparcie w trudnych czasach i skupia energię w czasach stresu psychicznego lub fizycznego. Pomaga również w podejmowaniu dobrych decyzji.

 

Biżuteria z bursztynem

Bursztyn to tak naprawdę skamieniała żywica drzewna o strukturze amorficznej. Półprzeźroczysty, złoto-żółty klejnot, był jedną z pierwszych substancji wykorzystywanych do wyrabiania ozdób. Od czasów prehistorycznych bursztyn był używany do zdobienia przedmiotów religijnych. Uważano, że ma właściwości talizmanów, a w starożytności chowano ludzi z bursztynowymi przedmiotami, aby chronić ich życie pozagrobowe. Największe złoża bursztynu znajdują się w regionie bałtyckim, szczególnie wzdłuż wybrzeży Polski. Bursztyn znajduje się również na Dominikanie, w Meksyku, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Rumunii, Norwegii, Danii, Niemczech, Birmie i we Włoszech. Bursztyn ma przypisane zastosowania lecznicze, ale obecnie jest stosowany głównie w biżuterii. Prawdziwym sprawdzianem, czy masz prawdziwy kawałek bursztynu, jest umieszczenie go w roztworze soli kuchennej i wody. Jest to powszechny test sprawdzania bursztynu, ponieważ plastik tonie, a bursztyn powinien unosić się na wodzie.

W naszym sklepie znajdziesz bransoletki, naszyjniki i kolczyki z bursztynem.

Pozłacane kolczyki i bransoletka z bursztynem Ditta Zimmerman

Bursztyn — właściwości

Bursztyn często był wykorzystywany jako amulet. W wielu kulturach, bursztyn miał posiadać moce uzdrawiające właściciela. Mówi się, że bursztyn usuwa negatywne emocje, stres, fobie i lęki. Bursztyn pomaga oczyścić umysł, ponieważ ma zdolność absorbowania negatywnej energii. Bursztyn jest kojarzony ze światłem słonecznym i ciepłem. Wzmacnia układ odpornościowy i redukuje stany zapalne, przyśpiesza gojenie ran, redukuje zapalenie ucha i choroby układu pokarmowego i oddechowego.

 

Biżuteria z perłami

Ludzie wielu narodów cenili perły od tysięcy lat. Rzymianie tak wysoko cenili perły, że stworzyli prawo zabraniające noszenia ich wszystkim, za wyjątkiem ludzi wysokiej rangi. Perła to klejnot, który tworzy się w mięczakach, które można znaleźć w słonej i słodkiej wodzie. Bardzo ciekawy jest proces tworzenia się pereł. Kiedy jakieś ciało obce jak np. ziarenko piasku dostanie się do mięczaka to, jego system obronny utworzy masy warstwy perłowej wokół drażniącego elementu. Prawdziwe perły są coraz rzadsze z powodu zanieczyszczeń wielu wód. Kolor prawdziwych pereł waha się od białego do różowego, niebieskiego, brązowego, szarego i czarnego, w zależności od rodzaju mięczaka i wody, w której występuje. Eksperci oceniają perły według rozmiaru, kształtu, koloru, połysku i stopnia doskonałości. Jeśli chcesz, aby Twoje perły przetrwała całe lata, bardzo ważne jest, aby nie wystawiać ich na działanie promieni słonecznych, wilgoci, szerokich wahań temperatury lub kwasów, które mogą zniszczyć połysk pereł. Noszenie pereł jest często najlepszym sposobem na ich pielęgnację, ponieważ naturalne olejki w naszym ciele pomagają utrzymać połysk pereł w dobrej kondycji. W naszym sklepie znajdziesz ciekawe propozycję biżuterii z perłami takie jak kolczyki z perłami, nausznice lub naszyjniki z perłami.

Naszyjnik z pereł i kolczyki z perłami

Perły — właściwości

Sen o perle oznacza wiernych przyjaciół. W starożytnych opowieściach perła kojarzy się z wiernością, przyjaciółmi, lojalnością, skromnością i czystością. Uważa się, że perły zapewniają ochronę i przynoszą szczęście. W wielu kulturach uważa się, że perły mają efekt uspokajający i relaksacyjny.

 

Zobacz również biżuterię z innymi kamieniami takimi jak: kolczyki z tanzanitem, bransoletki z jadeitem lub złote kolczyki z jadeitem.

Tanzanit i jadeit

do góry
Szablon Shoper Icon™ od GrowCommerce
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium