INFOLINIA 9:00-16:00 NUMER TELEFONU: +48 576-332-001
Asortyment Moje zakupy
 • BIŻUTERIA

 • KOLEKCJE

 • BIŻUTERIA MODUŁOWA

 • OUTLET -30%

 • BIŻUTERIA Z GRAWEREM

 • BIŻUTERIA NA PREZENT

 • BIŻUTERIA CHARMS

 • Opcje przeglądania
  Inni klienci kupili również:
  Charms Znak Zodiaku Srebro 925 Waga
  Charms Znak Zodiaku Srebro 925 Waga
  69,99 zł
  szt.
  Charms Znak Zodiaku Srebro 925 Rak
  Charms Znak Zodiaku Srebro 925 Rak
  69,99 zł
  szt.

   

   

  Charms znaki zodiaku oraz gwiazdozbiór

  Nowoczesne projektowanie biżuterii polega na odzwierciedlaniu naszych indywidualnych cech charakteru, stylu i osobowości w oryginalnych projektach bransoletek, naszyjników jak również srebrnych zawieszek charms. W dzisiejszych czasach bardzo modna stała się personalizacja biżuterii, każdy nas chce się wyróżniać i ozdabiać biżuterią, która do nas pasuje. Inspirując się tymi trendami, postanowiliśmy zaprezentować Ci kolekcję srebrnych zawieszek charms ze znakami zodiaku oraz gwiazdozbiorami. Biżuteria modułowa pozwala Ci samodzielnie skompletować zawieszki charms na bransoletce modułowej. Możesz wybierać spośród wielu ciekawych i oryginalnych wzorów, tworząc swoją indywidualną kolekcję. Jedną z takich zawieszek może być charms ze znakiem zodiaku i gwiazdozbiorem. Dodatkowym atutem tej kolekcji jest fakt, iż możesz go nosić również jako wisiorek ze znakiem zodiaku na naszyjniku charms, tworząc piękny naszyjnik.

  Co to są znaki zodiaku? Kiedy i jak powstały? Zawieszka ze znakiem zodiaku

  Znaki zodiaku są częścią astrologii, która polega na przewidywaniu przyszłości każdego człowieka oraz wydarzeń na Ziemi na podstawie położenia i ruchów ciał niebieskich na nieboskłonie. Zodiak jest terminem używanym do opisania pasa sfery niebieskiej o szerokości ok 16°, ciągnący się wzdłuż ekliptyki. Ekliptyka zaś to okrąg wielki na sferze niebieskiej, po którym porusza się, obserwowane z Ziemi, słońce, w ciągu całego roku.

  W uproszczeniu zodiak to pas na niebie, na którego tle poruszają się Słońce, Księżyc i planety widoczne z Ziemi. Zodiak podzielony jest na 12 (w przybliżeniu równych) części tzw. znaków, których nazwy odpowiadają nazwom gwiazdozbiorów położonych w ich obrębie ok. 2000 lat temu. Nazwy gwiazdozbiorów zostały nadane tysiące lat temu przez Sumerów. Ten starożytny lud doszukiwał się wpływu ruchów ciał niebieskich na losy królów, władców i całego tamtego społeczeństwa. Z pomocą astrologów podejmowane były ważne decyzje. W Egipcie posługiwano się najdokładniejszym kalendarzem w starożytności. Zauważono związek pomiędzy wzbieraniem Nilu a wschodem gwiazdy Syriusz. Wiedza astrologiczna przekazywana była przez pokolenia, a zapiski na jej temat znajdziemy w wielu kulturach. Warto wspomnieć, że istnieje również zodiak chiński, który tak jak europejski składa się z 12 znaków, natomiast dodatkowo wyróżnia 5 żywiołów w odniesieniu do 5 głównych planet, z którymi je łączono. Chińskim znakom zodiaku patronują zwierzęta, których cechy charakterystyczne dominują u ludzi urodzonych pod danym znakiem. Jak widać, już od starożytności poszukiwano związków pomiędzy ciałami niebieskimi a losem, życiem i osobowością człowieka.

  Jakie są znaki zodiaku? - charakterystyka, powiązania.

  Cała idea podziału zodiaku na 12 części o szerokości 30° została skodyfikowana przez greckiego astronoma Prolemeusza. W czasach Greków, pierwszy dzień wiosny rozpoczynał się gdy słońce pojawiało się w gwiazdozbiorze Barana i od tego punktu wszystko zostało odniesione w czasie do danych pór roku. Dzięki takiemu podziałowi możemy odnosić swoją datę urodzenia do danego znaku zodiaku. Jednak to odniesienie konstelacji gwiazdozbiorów i znaków zodiaków zmienia się, z powodu procesu, którym jest precesja (zmiana kierunku osi obrotu ziemi). Obecnie daty używane do oznaczenia znaków tak naprawdę nie odpowiadają gwiazdozbiorom, które nadają im swoje nazwy znaków zodiaku. Oznacza to, że daty znaków zodiaku, oparte na matematycznym podziale roku, w zasadzie odpowiadają dziś obecności Słońca w gwiazdozbiorach znaków, które przed nimi stoją.

  Jaki mam znak zodiaku?

  Astrologowie określają znak zodiaku każdego człowieka w odniesieniu do tego, w jakim znaku zodiaku znajduję się słońce w dniu jego urodzenia.

  Nasza kolekcja zawieszek charms ze znakiem zodiaku i gwiazdozbiorem symbolizuje więź pomiędzy otaczającym nas światem a człowiekiem. Przypomina nam o tym, że jesteśmy związani z naturą. Te symbole jednak nie determinują naszej przyszłości, przypominają jednak o tym, że warto się rozwijać i stać się najlepszą wersją siebie oraz ambitnie patrzeć w przyszłość.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium