♥ 17.01 Piątek - Live na naszej stronie na Facebook z biżuterią w promocyjnych cenach - dołącz do grupy, aby nie przegapić: GRUPA ♥

Kolczyki do pępka złote i srebrne

Piercing w pępku jest jednym z najpopularniejszych przekłuć ciała poza piercingiem w obrębie twarzy. Przekłucie pępka jest również jednym z trudniejszych piercingów, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Kluczem do sukcesu w przekłuwaniu pępka jest dobór kolczyka do pępka z odpowiednich materiałów. Najlepszym materiałem, z którego wykonuję się takie kolczyki, jest srebro, złoto oraz stal chirurgiczna. Materiał musi być gładki i hipoalergiczny - zwróćmy również uwagę, czy kolczyk do pępka nie zawiera niklu - który często jest przyczyną reakcji alergicznych.
 

Przekłucie pępka

Należy pamiętać, aby przekłuwanie pępka wykonywać u profesjonalistów, którzy zadbają o sterylność zabiegu. Po zabiegu w pępku umieszcza się kolczyk, który nosi się aż do momentu wygojenia, które trwa do ok. 6 miesięcy. Pamiętajmy o pielęgnacji i higienie po zabiegu przekucia pępka, możemy przemywać to antybakteryjnym preparatem, takim jak Octenisept.

Rodzaje kolczyków do pępka

Najbardziej popularnym rodzajem kolczyka do pępka jest tak zwany banan. Długość pręta tego rodzaju kolczyków waha się w granicach 8-12 mm. W naszym sklepie internetowym z biżuterią znajdziesz wiele inspirujących i ciekawych modeli kolczyka do pępka. Znajdziesz u nas takie motywy jak: serce, napis love, gwiazdy, jaskółka, krzyżyk, kwiatek, motyl, piórka, rewolwer, aniołek czy nawet wieża Eiffla lub rewolwer. Ciekawą propozycją na naszym sklepie jest srebrny, wiszący kolczyk do pępka.

Kolczyk do pępka złoto

Najważniejsze, aby kolczyk do pępka ze złota wykonany był z próby 585, czyli 14 karatów, ponieważ każda wyższa próba może być zbyt miękka do takiego zastosowania. Niższe próby złota zawierają więcej innych metali. Ważnym aspektem jest również, aby kolczyki do pępka nie zawierały niklu.

Kolczyk do pępka ze srebra

Idealnym wyborem może okazać się również srebro, które wykazuje właściwości hipoalergiczne i antybakteryjne.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl